Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Terapeutická jóga - kurz 2018

Eva Berkana  osobní web: www.yoga-berkana.cz

Objednávky a informace Eva Berkana

tel:  603 793 595                  e-mail:eva(zavinac)berkana.cz

rozvrh hodin cvičení zde          

Úterky 16.30 - 18.30

Cena: připravujeme 2700,- Kč/18 lekcí po 2 hod.

Zahájení kurzy: 23. 1. 2018

Ukončení kurzu: připravujeme

Slevy nejsou žádné, platby lekcí zvlášť nejsou možné. 

Detailní rozpis  termínů jógování je ZDE     
Platební údaje najdete ZDE                                                               


POZOR - můžete svou praxi jógy realizovat s Evou i v pohodlí vašeho domova, videa najdete ZDE

Terapeutická jóga - kurz

Do kurzu mohou nastoupit jak nováčci, tak mohou v něm pokračovat praktikující z minulého roku. Tento šk. rok nás čeká řada jógových sestav, které jsou buď tradičními sestavami nebo jsou nového ražení. Kromě cvičení fyzického těla se opět zaměříme na dech. Nejprve provedeme korekci dechu a poté se pomalu překleneme do pránájámických technik. V lekcích nebudou chybět relaxace a další techniky jógy.

Zvláštností tohoto kurzu bude strukturovaná postupná výuka umění relaxačních technik, včetně pochopení významu relaxačních stavů, blahodárného působení na nervový a hormonální systém, na mysl a na smysly. Relaxace jsou léčebnou metodou 21. století. Překleneme se od dynamických relaxačních technik k těm hlubokým stavům statické relaxace až jóga nidry. Procítíme si sedm zvláčtních zón těla, kde se napětí rádo udržuje až ve formě svalového pancíře. Naučíme se tyto oblasti vnímat a napětí z nich uvolňovat. Tím odstraníme řadu zdravotních neduhů, zejména funkčních poruch. Mnozí budou převapeni, jakých blahodárných výsledků na zdraví u sebe dosáhnou. Po zvládnutí kurzu budou adepti vědět, jak pracovat se svým tělem, jak jej uvolňovat a léčit. Mysl bude připravena (zklidněna) tak, že v druhém pololetí můžeme přistoupit k meditacím.

Koncepce každé lekce poskytuje smyslupnou praxi jógy dle 8-dílné stupnice Královské jógy (Ashtanga jógy nebo nověji Rádžajógy) a zvýšená hodinová dotace právě nabízí smyslupnost a ucelenost jednotlivých lekcí a nakonec celého kurzu.

Po letech vedení lekcí jógy dospívám k přesvědčení, že v kratším čase nelze lekci sestavit smysluplně tak, aniž by učitel neošidil/nezkrátil či vůbec nezařadil mnohé potřebné techniky jógy. To je důvod natažení lekcí z 1.5 hod na 2 hodinové. Pro nováčky přidávám infomaci, že není se třeba bát, že by nezvládli 2 hodiny "cvičit". Jak bylo výše zmíněno, zdaleka se v lekcích pouze necvičí. Je zde prostor na půlhodinovou relaxaci, naskýtá se větší prostor pro práci s dechem a postupně se dostává čas na koncentrace a meditace, jež jsou také nedílnou součástí lekce jógy. Neboť jóga není jen ásana, tedy fyzické cvičení.

 

Pracovat budeme se svým dechem od základu, se svým tělem v ásanách a krijích, se svými emocemi, myslí a psychikou. V lekcích se praktikující dozví množství zajímavých informací o fungování našeho těla a to i toho emočního a jemnohmotného, prakticky zvládnou různá cvičení k upevnění dolních končetin, páteře a vůbec celého pohybového aparátu, dozví se o základních radách a pravidlech jógy (jama, nijama), začnou pozorovat a léčit svůj dech, nakonec ovládat svůj dech, začnou praxi prátjáháry (praxe se smyslovými orgány), efektivně odstraní následky stresu pomocí relaxací a postupně přejdou k praxi koncentrační až meditační. 

Pro koho je kurz určen:

Kurz je určen všem, kdož mají zájem o svůj seberozvoj, sebepoznání a kdo řeší zdravotní problémy jako jsou např. bolesti zad, vadné držení těla, přetížené partie zad, ochablé břicho, skoliózu, bolestivý/zablokovaný hrudník, ochablé svaltsvo, zkrácené svalstvo, zkrácený nádech či výdech (nebo obojí), dechové obtíže, kdo trpí následky stresu. V neposlední řadě kurz je vhodný pro zájemce praxe jógy.

Těším se na vás, 

Eva Berkana

 

TOPlist
TOPlist