Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Jóga - Zdravé cvičení

Miluše Skulinová 

Objednávky a informace:

tel:  604 623 967                  e-mail:miluseskulinova@seznam.cz    www.odpocivarna.eu

Ceníky cvičení: 80 Kč/lekce.   Lekce probíhají: každou středu ráno 8.00 - 9.00

Jóga Frýdek-MístekCo znamená slovo jóga?

 
Slovo jóga znamená sjednocení, rovnováhu a vyváženost. Označuje filosofii, duchovní nauku , používá se pro tělesná a duchovní cvičení. Rozumí se pod ním i určitý způsob života.
 
 

Co je to jóga a jaký je její cíl?

 
Jóga je velmi široká nauka. Zahrnuje cesty a směry, které odpovídají různému založení a orientaci lidí, všechny však vedou ke stejnému cíli: naučit se naslouchat svému srdci, poznat své Já, dosáhnout harmonie a trvalého štěstí. 
 
Z hlediska zdravotního jde o soustavu cvičení, vedoucích k odolnosti organismu. Všechna tělesná cvičení významně doprovází dechové techniky. Takto pojatá jóga se označuje jako hathajóga, zde jde o spojení dýchání pravou ("ha"sluneční) a levou ("tha"měsíční) nosní dírkou. 
 
Druhů jógy je mnoho. V našem cvičení se seznamujeme s rádžajógou (královskou), která zahrnuje osm oblastí, ve kterých se lze zdokonalovat (etika, tělesná cvičení, dechové techniky, práce s myslí, relaxace, meditace).
 
Na každé hodině si dostatečně zacvičíme pomocí rozcviček a ásan, kdy protáhneme zkrácené svaly a posílíme ochablé, uvolníme ztuhlé klouby. Pro uvolnění použijeme dechové a relaxační techniky. Cvičení doprovází příjemná hudba a intimní osvětlení lamp a svíčky..
 

 
Těším se na Vás Miluška
 
TOPlist
TOPlist